Podcasty Staviame z dreva

V rámci platformy Staviame z dreva spájame priaznivcov prírodných materiálov, ekostavieb a prinášame všetky potrebné informácie, ktoré sa týkajú stavieb z dreva. Aj preto sme sa pustili do nahrávania podcastov, aby ste si nás mohli vypočuť pri raňajkách, pri ceste do práce, pri večernom behu či kdekoľvek, keď budete mať čas a chuť. 


#6 Átriový dom je univerzálny liek na absenciu intimity

V tomto podcaste sa budeme spoločne s architektom a spoluzakladateľom platformy Staviame z dreva venovať tzv. átriovým domom, ktoré podľa Pavla Pokorného dnes zažívajú pochopiteľnú renesanciu nielen vo svete, ale aj u nás.

Podcast si môžete vypočuť tu:Uvažujete nad átriovým drevodomom? Kontaktujte nás na  info@staviamezdreva.sk.

#5 Ako vyzerá spolupráca s architektom zo Staviame z dreva?

Čo všetko zahŕňa práca architekta a prečo je dom z dreva do veľkej miery dielom klienta? Architekt Pavol Pokorný z architektonického štúdia Pokorny architekti v novej časti podcastu Staviame z dreva odpovie na otázky, s ktorými sa ako architekt stretáva najčastejšie.

Podcast si môžete vypočuť tu:Uvažujete nad drevodomom? Kontaktujte nás na  info@staviamezdreva.sk.

#4 Aké sú najčastejšie mýty o stavbách z dreva?

Aké najčastejšie mylné obavy sa spájajú s bývaním z dreva? Paľo Pokorný okrem iného prezradí aj to, prečo sa kedysi drevo máčalo v býčej krvi a prečo červotoče v kvalitných stavbách z dreva nemajú šancu. Ak sa vám myšlienka bývania z dreva páči, avšak považujete ju skôr za luxus ako za racionálnu voľbu, možno práve vypočutie tohto podcastu zmení váš názor. Napríklad v susednom Rakúsku je tento trend skutočne na vzostupe a stáva sa čoraz dostupnejším aj pre bežných smrteľníkov. 
Podcast si môžete vypočuť tu:Uvažujete nad drevodomom? Kontaktujte nás na  info@staviamezdreva.sk.

#3 Zistite, vďaka čomu rastie obľúbenosť drevostavieb

Prečo sa rozhodnúť pre dom z dreva a aké výhody toto rozhodnutie prináša? Jednou z hlavných výhod dreva ako stavebného materiálu je, že má neutrálnu uhlíkovú stopu, čím prispieva k znižovaniu uhlíkových emisií. Staviteľstvo z dreva na túto skutočnosť reaguje a plne využíva svoj potenciál ekologickej stavby. Ďalším benefitom je, že drevo rastie, jeho materiálové zabezpečenie je dostatočné a má vynikajúcu statickú únosnosť. 
Viac si môžete vypočuť tu:


Uvažujete nad drevodomom? Kontaktujte nás na  info@staviamezdreva.sk.


#2 Presvedčte sa, že dom z dreva je ideálnou voľbou

O tom, ako sa zakladatelia Staviame z dreva rozhodli prekonať hranice svojho podnikania a založili online platformu, kde spojili svoje skúsenosti z realizačnej i projektovej časti a snažia sa popularizovať tému drevodomov. Prečo sa vlastne oplatí postaviť si dom z dreva?
Podcast si môžete vypočuť tu: 


Uvažujete nad domom z dreva? Kontaktujte nás na  info@staviamezdreva.sk.

#1 Vypočujte si náš prvý podcast - tentoraz o Áčkových DELTA domoch!

Za mikrofón sa posadil Pavol Pokorný z architektonickej kancelárie Pokorny architekti, ktorý bude bývať pravidelným hosťom našich podcastov.

Tu konkrétne vysvetľuje, prečo sa do projektu Áčkových domov pustil, aká je ich história, prečo si za názov vybrali slovo DELTA ako pomyselný symbol rozdielu a mnoho ďalšieho. 

 
Zaujal vás DELTA dom? Kontaktujte nás na  info@staviamezdreva.sk.

V prípade, že by vám napadli ďalšie zaujímavé otázky smerujúce na architektov či stavebné spoločnosti v úlohe realizátorov stavieb, napíšte nám ich do komentára pod tento blogový príspevok, pokúsime sa na ne odpovedať v ďalších dieloch podcastu.

Novinky a zaujímavosti o stavbách z dreva

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.