O nás

'Staviame z dreva' je nová jedinečná platforma, ktorá priaznivcom prírodných materiálov prináša všetky potrebné informácie týkajúce sa stavieb z dreva. Projekt je synergickým spojením architekta Pavla Pokorného | Pokorny architekti, ktorý je nadšeným ambasádorom myšlienky modernej a udržateľnej architektúry na báze dreva a stavebnej skupiny Kontrakting, ktorá pôsobí na trhu už od roku 1991 a vďaka svojej vysokokvalitnej práci a dlhoročným skúsenostiam si vybudovala stabilnú pozíciu na slovenskom aj zahraničnom trhu.

Uvažujete o dome z dreva? Sme tu pre vás. Konzultujeme aj realizujeme - tím Staviame z dreva
 Skupina Kontrakting

Žilinská firma Kontrakting s vyše 25-ročnými skúsenosťami má za sebou množstvo realizácií a viac ako 7000 spokojných zákazníkov. Sú špecialistami na drevostavby alebo ich konštrukčné časti - väzníky, stĺpy, nosníky, steny, stropy či krovy. Ovládajú dostupné a moderné technológie a presadzujú návrat k drevu ako základnému konštrukčnému materiálu. Sú pripravení pracovať aj v extrémnych podmienkach s použitím horolezeckej techniky. Toto všetko robí zo stavebnej skupiny Kontrakting skúseného a spoľahlivého partnera, ktorý nemá záujem vytvárať “katalógové” riešenia, ale prináša domy na mieru s osobitým prístupom. Z nedávnych úspechov môžeme spomenúť významné ocenenie CE·ZA·AR 2017 pre žilinskú Novú synagógu v kategórii “Za osobitný prínos pre rozvoj architektúry”, do ktorej život vdýchla aj firma Kontrakting, ktorá zrekonštruovala celú strechu. Okrem toho má na konte aj cenu v kategórii Občianske a priemyselné budovy - Poľovnícky dom v malých Karpatoch, autorov z ateliéru Pantograph. Na túto stavbu spoločnosť Kontrakting dodávala všetky nosné drevené konštrukcie.

Pavol Pokorný | POKORNY ARCHITEKTI

Po 15 rokoch architektonickej praxe sa rozhodol, že radikálne zmení prístup k tvorbe. Od roku 2009 navrhuje svoje projekty výlučne v energeticky úspornom štandarde. V portfóliu jeho architektonickej kancelárie je možné nájsť široké spektrum stavieb, od interiérov po priemyselné fabriky; od výstavných expozícií po kancelárske budovy. Je nadšeným ambasádorom stavieb z dreva, s ktorými žne úspechy tak na domácej ako aj medzinárodnej architektonickej scéne (Víkendový dom v Nosiciach - nominácia na Cenu ARCH 2012, víťaz BEFFA 2012, Pasívny dom v Stupave - nominácia na Cenu ARCH 2014, víťaz BEFFA 2014). Na Fakulte architektúry vedie ateliér Rodinný dom a je lektorom Školy udržateľnej architektúry IEPD.


 
Novinky a zaujímavosti o stavbách z dreva