Chystáte realizáciu svojho prvého domu?
Máme pre vás ideálny koncept! 

Koncept rodinného domu Ema je odpoveďou architekta Pavla Pokorného (Pokorny architekti) pre klientov, ktorí realizujú svoj prvý rodinný dom, na ich neustále sa opakujúcu požiadavku "3 spálne + pracovňa". Architekt Pavol Pokorný požiadavku okomentoval úprimne: "Dvaja ľudia so žiadnym alebo jedným dieťaťom 5-izbový rodinný dom zatiaľ nepotrebujú." Najrozšírenejším a najžiadanejším dispozičným konceptom býva podľa jeho slov práva obývačka - 2 detské izby - spálňa rodičov - pracovňa.

V základnej dispozičnej veľkosti má rodinný dom EMA celkovú úžitkovú plochu 73 m2, do ktorej sa zmestili dve spálne so šatníkmi (12 a 15 m2), obytný priestor s kuchyňou a jedálňou (28 m2) a dve toalety (malá a veľká kúpeľňa).

Pripomienka architekta z úvodu o nadbytočnosti tretej spálne a pracovne nie je už samozrejme na mieste, akonáhle k reálnej potrebe dôjde. Rodinný dom EMA rieši túto priestorovú potrebu vloženými loftami (z ktorých sa následne po určitom čase užívania stane voliteľný konštrukčný a priestorový prvok). V spálňach je možné úžitkovú plochu takýmto spôsobom zväčšiť až o +6 m2 a v hlavnom obytnom priestore o +12 m2. Vo výsledku hovoríme o 97 m2 úžitkovej plochy.

Plánujete do budúcnosti bývanie pre 2-4 deti a dvoch dospelých? Žiadny problém! Deti majú k dispozícii priestranné dvojúrovňové izby a rodičia obytnú časť so spálňou v lofte. Minimalistické, funkčné, priestorovo nenáročné, ekonomicky efektívne a udržateľné riešenie.
Uvažujete o dome z dreva? Sme tu pre vás. Konzultujeme aj realizujeme - tím Staviame z dreva
Uvažujete o dome z dreva? Sme tu pre vás. Konzultujeme aj realizujeme - tím Staviame z dreva