“Malý veľký” rodinný dom ALICA ponúka veľkorysé priestory 

Keď sa architekt Pavol Pokorný rozhodol venovať téme malých rodinných domov, prvým konceptom bol rodinný drevodom dom EMA - tento návrh “štartovacieho” domu bol pôvodne zamýšľaný ako svadobný dar najstaršej dcére. Myšlienka malého domu sa však stala pre architekta natoľko atraktívna, že vytvoril postupne celkovo 4 štúdie, ktoré dokonale uspokoja všetky typy potenciálnych záujemcov o rodinný dom s menšou rozlohou. Koncept malých rodinných domov prináša riešenie, ako za náklady porovnateľné s bytom bývať v dome a mať tak k dispozícii okrem solídneho vnútorného priestoru aj vlastný kus záhradky.

ALICA je „malý veľký“ rodinný dom. Aj napriek úžitkovej ploche na úrovni bytu ponúka násobne veľkorysejší zážitok z priestoru. Tento efekt je docielený inteligentným priestorovým dizajnom a overenými dispozičnými riešeniami, predovšetkým dôslednou aplikáciou kréda ateliéru POKORNY ARCHITEKTI – „dom nesmie mať ani cm2 navyše chodieb“. V tomto dome má chodba 3,35 m2, čo sú necelé 4% celkovej úžitkovej plochy domu.

Na docielenie zážitku veľkorysého priestoru sú aplikované ďalšie smart priestorové riešenia, napríklad dôsledné zabudovanie mobiliáru do stavebnej konštrukcie, otvorenie podstrešného priestoru, výrazné presahy strechy, ktoré domu prepožičiavajú eleganciu a zároveň chránia konštrukciu domu pred slnkom a poveternostnými vplyvmi.

Na štvorcovom pôdoryse s rozmerom 10x10 metrov je umiestnený vstup so šatníkom a hygienickým zázemím, centrálny obytný priestor s kuchynskou linkou, jedálenským stolom a priľahlou 30 m2 veľkou terasou, komorou, technickou miestnosťou. K tomu 2 izby a 1 spálňa rodičov s vlastným šatníkom a kúpeľňou.

Uvažujete o dome z dreva? Sme tu pre vás. Konzultujeme aj realizujeme - tím Staviame z dreva